گوشت گوسفند سرد است یا گرم؟

0

گوشت گوسفند سرد است یا گرم؟ این سوالی است که برای بسیاری از مردمی که در مورد طبع غذاها مراعات می کنند مهم است. اما در مورد طبع گوشت گوسفند و گاو نظر های متفاوتی وجود دارد که ما در این جا تصمیم داریم تا درباره طبع گوشت گوسفند برای شما توضیح دهیم.

طبع گوشت گوسفند

طبع گوشت گوسفند چیست؟

همه ما روزانه گوشت را در برنامه غذایی خود داریم بدون توجه به طبع آن به همین دلیل ما در این مطلب به بررسی گوشت گوسفند پرداخته ایم.

با توجه به خواص گوشت گوسفند در سلامت انسان این نوع گوشت بافتی نرم و با رطوبت بالا می باشد که طبعی گرم دارد.

گوشت گوسفند در مقایسه با نوع گاوی، غلظت خون کمتری را تولید می کند. در طب سنتی گوشت گوسفند نر با سن زیر 6 ماه بیشتر توصیه می شود.

علاوه بر طبع گرم از دیگر ویژگی های گوشت گوسفندی، خون سازی برای افرادی که کم خونی دارند، افزایش قوای جنسی، میزان پروتئین و چربی بالا اشاره کرد.

در طب سنتی در مقایسه طبع گوشت گوسفند و گوساله، توصیه می کنند تا افرادی که در مناطق سردسیری و کوهستانی زندگی می کنند از گوشت گوسفند استفاده کنند. هضم آن نیز در مقایسه با سایر گوشت ها راحت تر خواهد بود.

طبع گوشت گاو چیست؟

طبع گوشت گاو چیست؟

شاید شنیده باشید که می گویند طبع گوشت گاو سرد می باشد. علت آن کمتر بودن میزان رطوبت بافت آن در مقایسه با دیگر گوشت ها می باشد.

گوشت گاو باعث تولید بیشتر خون غلیظ در بدن می شود و به دلیل سرد بودن، برای افرادی که از درد مفاصل رنج می برند مناسب نمی باشد.

همچنین مصرف گوشت گاو برای کسانی که فعالیت های روزانه ی محدودی دارند نیز توصیه نمی شود.

طبع گوشت گوساله چیست؟

نکته ای جالب که باید به آن توجه نمود درباره گوشت گوساله می باشد که طبع آن کاملا متفاوت از گوشت گاو بوده و به دلیل رطوبتی که دارد، طبع این گوشت گرم می باشد و هضم آن آسان تر بوده و در مقایسه با گوشت گاو از عارضه ی بسیار کمتری برخوردار می باشد.

مقایسه طبع گوشت گوسفند و گوساله

همه ی افراد بدنشان به پروتئین و خون سازی نیاز دارد که یکی از عوامل مهم در این زمینه، مصرف گوشت می باشد.

عوامل متعددی در تعیین طبع گوشت نقش دارند که از این میان می توان به نوع حیوان، نر یا ماده بودن، سن، چثه ی حیوان، تغذیه ی آن، زیستگاه زندگی و … اشاره کرد.

در طب سنتی طبع تمامی گوشت ها مشخص شده است چرا که هر فرد متناسب با شرایط بدنی و محل زندگی خود باید گوشت مناسب را در برنامه غذایی خود قرار دهد.

در مقایسه ی طبع گوشت گوسفند و گوساله در طب سنتی، تاکید شده که اگر فرد بدن ضعیفی دارد و از نظر هضم غذا دچار اختلال می باشد بهتر است تا از گوشت گوسفندی استفاده کند.

این نکته نیز فراموش نشود که گوشت باید تازه مصرف شود و فریز شدن طولانی مدت می تواند طبع و خواص آن را تغییر دهد.

به طور کلی افرادی که کلسترول، مشکلات قلبی و عروقی و یا چربی دارند بهتر است از هر گونه گوشت قرمز با هر طبعی، به دفعات محدود استفاده کنند.

طب سنتی به مقایسه ی طبع گوشت گوسفند و گوساله پرداخته تا شما بتوانید قبل از مصرف آن ها، ابتدا آگاهی نسبی درباره ویژگی هر کدام کسب نمایید و سپس نسبت به خرید گوسفند زنده یا گوشتی مناسب با شرایط بدنی خود را انتخاب کرده و در برنامه روزانه غذایتان قرار دهید تا به حفظ سلامتی خود کمک شایانی نمایید.

اطلاعات مفید در مورد نوع گوشت

گوشت فیله گوسفندی- گوشت فریمان نهایت اطمینان

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.